Cykl wykładów w języku angielskim

Uprzejmie informuję, że dnia 6 października 2022 (czwartek) o godz. 10:00 (sala IC) będziemy gościć na Uczelni (WP-T) pracowników naukowych oraz studentów z Niemiec (łącznie 17 osób), z Dresden University of Applied Sciences (HTW Dresden), którzy wygłoszą cykl wykładów w j. angielskim.

W skład delegacji wchodzą:

• Prof. Arne Cierjacks (Wydział Rolnictwo/Środowisko/Chemia, specjalista z zakresu ekologii roślin, ze szczególnym uwzględnieniem bioróżnorodności w agroekosystemach)
  • Prof. Urlich Walz (specjalista z zakresu ekologii krajobrazu, ochrony środowiska, systemów informacji geograficznej)
    mgr Renate Rudat (nauczyciel j. angielskiego)
  • Studenci programu Erasmus+ (14 osób)

Tematyka wykładów:

• Making Landcapes Resilient to Global Change
  • Prof. Arne Cierjacks, Prof. Ulrich Walz:
    • Facing Climate Change and Biodiversity Loss: Current Research in Agroecology at University of Applied Sciences (HTW) Dresden (20 min) + discussion
  • Students from the study course Environmental Engineering:
    • Climate Change: Mitigation and Adaptation (20 min) + discussion
  • Students from the study course Landscape Development:
    • Developing Multifunctional Landscapes Based on Stakeholder Involvement (20 min) + discussion

Miejsce wykładów:

Sala C1 parter, godz. 10:00-12:00, WP-T (budynek C3, Centrum Dydaktyczno-Naukowe)

Serdecznie zapraszam nauczycieli akademickich, studentów oraz osoby zainteresowane.

Z wyrazami szacunku,
Sylwia Lewandowska