Awaria Archiwum Prac Dyplomowych

W niedzielę 23 stycznia awaria zasilacza spowodowała gwałtowne wyłączenie urządzeń obsługujących system USOS. Spowodowało to desynchronizację danych dotyczących głównie modułu APD.

Pozostałe moduły USOS-a zostały uruchomione w poniedziałek 24 stycznia, natomiast w przypadku APD przywrócona została kopia bezpieczeństwa z 19 stycznia.

Od tego czasu trwają prace związane z odzyskaniem danych sprzed awarii. Najprawdopodobniej jutro (piątek, 28 stycznia) zostaną przywrócone dane dotyczące recenzji wprowadzonych do systemu między 19 a 23 stycznia. System APD został wyłączony do zakończenia tego procesu.

W około 180 przypadkach konieczne będzie ponowne załadowanie prac przez studentów do systemu, by dokonać ich synchronizacji z przywróconymi recenzjami. Osoby, których będzie dotyczyła taka sytuacja, zostaną powiadomione drogą mailową. W przypadku problemów, watpliwości, zapewnimy pełne wsparcie ze strony Sekcji Systemów Edukacyjnych.

Wymiana infrastruktury serwerowej, na której pracuje system USOS, została wpisana do planów finansowych przez Uczelniane Centrum Informatyzacji jako jedna z najpilniejszych realizacji na 2022 rok, co podniesie bezpieczeństwo systemu i pozwoli uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Za zaistniałe problemy przepraszam w imieniu Uczelnianego Centrum Informatyzacji.

Sebastian Ploch
Dyrektor UCI