O wydziale

Wydział Przyrodniczo-Technologiczny kształci studentów na takich kierunkach jak agroinżynieria, ekonomia, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, ogrodnictwo, ochrona środowiska, rolnictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji. Umiejętności praktycznych z zakresu rolnictwa i ogrodnictwa studenci uczą się w trzech stacjach badawczo-dydaktycznych, w których uczelnia dysponuje polami uprawnymi, sadami, nowoczesnymi szklarniami i uprawami ogrodniczymi.

Wydział prowadzi badania naukowe z zakresu optymalizacji produkcji roślinnej w różnych systemach gospodarowania, genetycznych i molekularnych podstaw hodowli odmian roślin uprawnych, wpływu nawożenia mineralnego i organicznego na plony, doskonalenia technologii produkcji roślin ogrodniczych w zróżnicowanych warunkach uprawy z uwzględnieniem np. ich zbioru w różnych porach roku, optymalizacji nawożenia, nawadniania, stosowania osłon, wykorzystania nowych podkładek, regulatorów wzrostu, biostymulatorów. Naukowcy UPWr monitorują także kierunki przemian społeczno-gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem sektora żywnościowego i obszarów wiejskich oraz dynamikę procesów glebowych w zróżnicowanych warunkach bioekologicznych i ich wpływ na środowisko przyrodnicze.

Wydział Przyrodniczo-Technologiczny współpracuje z licznymi instytucjami państwowymi i samorządowymi w zakresie realizacji wspólnych projektów oraz wykonywania różnego rodzaju opracowań i opinii. Realizuje również umowy i porozumienia z przedsiębiorcami wspierającymi wydział w zakresie odbywania praktyk studenckich oraz prowadzenia zajęć dydaktycznych przez specjalistów z otoczenia zewnętrznego.


Opis wydziału. Plik odczytywany maszynowo.