Zarządzanie i inżynieria produkcji

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, STUDIA STACJONARNE I STOPNIA

czas trwania: 3,5 lata (7 semestrów)

uzyskany tytuł zawodowy: inżynier

profil studiów: ogólnoakademicki

Krótkie wprowadzenie

Student podczas studiów na kierunku ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI uzyskuje kompleksową wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych (mikroekonomia, makroekonomia, zarządzanie, marketing itp.) oraz technicznych. Jest przygotowany do realizacji projektów z zakresu organizacji produkcji oraz pracy, a także określaniem wpływu produkcji na środowisko przyrodnicze.

Czego będziesz się uczyć?

I rok

Nauka na pierwszym roku studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji to zapoznanie się z przedmiotami podstawowymi (np. chemia, fizyka, matematyka), z zakresu ekonomii (np. mikroekonomia, makroekonomia, zarządzanie, finanse i rachunkowość w rachunku kosztów dla inżynierów) oraz z przedmiotami technicznymi jak np. mechanika i wytrzymałość materiałów.

II rok

Drugi rok studiów to dalsze zgłębianie wiedzy z zakresu ekonomii (np. finanse i rachunkowość w rachunku kosztów dla inżynierów, logistyka w przedsiębiorstwie) oraz przedmiotów technicznych jak np. projektowanie inżynierskie i grafika inżynierska, procesy produkcyjne.

III rok

Na trzecim roku studenci wybierają temat pracy inżynierskiej. Poza tym realizują przedmioty typowo inżynierskie jak np. elektrotechnika i elektronika, inżynieria cieplna i gospodarka energią oraz z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, jak np. zarządzanie produkcją i usługami, czy też automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych. Dodatkowo student zapoznaje się z podstawowymi wiadomościami z zakresu produkcji rolniczej na przedmiotach: technologie produkcji roślinnej i technologie produkcji zwierzęcej.

IV rok

Ostatni semestr studiów to finalizowanie pracy inżynierskiej oraz realizacja przedmiotów fakultatywnych z zakresu eksploatacji systemów technicznych czy też organizacji pracy i zarządzania personelem.

Aktualny program studiów znajdziesz tutaj.

Ile punktów ECTS uzyskasz?

W trakcie studiów I stopnia absolwent uzyska łącznie 210 punktów ECTS.

Gdzie będziesz mógł pracować po studiach?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji przygotowują do zarządzania procesami produkcyjnymi, organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych, a także do udziału w realizacji oraz wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych. Absolwent jest przygotowany do doradztwa technicznego i organizacyjnego w zakresie inżynierii i organizacji produkcji rolniczej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach związanych z inżynierią produkcji rolniczej, a także w jednostkach projektowych i doradczych z zakresu inżynierii produkcji oraz w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, STUDIA STACJONARNE II STOPNIA

czas trwania: 1,5 roku (3 semestry)

uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier

profil studiów: ogólnoakademicki

Studia specjalistyczne z zakresu zarządzania i organizacji produkcji

Krótkie wprowadzenie

Student podczas studiów na kierunku ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI uzyskuje kompleksową wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych oraz technicznych. Jest przygotowany do realizacji projektów z zakresu organizacji produkcji oraz pracy, a także określaniem wpływu produkcji na środowisko przyrodnicze. Kształcenie na poszczególnych specjalnościach skierowane jest także na problemy zarządzania wielkoobszarowym gospodarstwem, szeroko pojętym zarządzaniem oraz audytem.

Czego będziesz się uczyć?

I rok

Na pierwszym rok studiów student realizuje takie przedmioty jak np. komunikacja w biznesie, projektowanie linii produkcyjnych czy też audyt i zarządzanie jakością. W zależności od specjalności student zapoznaje się także np. z zarządzaniem agroturystyką lub z inżynierią produkcji surowców żywnościowych.

II rok

Drugi rok studiów to dalsze zgłębianie wiedzy z zakresu finansów i bankowości oraz controllingu i rachunkowości zarządczej czy też zarządzania wielkoobszarowym gospodarstwem. Główny nacisk położony jest jednak na realizację badań związanych z tematem pracy magisterskiej, napisaniem oraz obroną założeń.


Aktualny program studiów znajdziesz tutaj.

Ile punktów ECTS uzyskasz?

W trakcie studiów II stopnia absolwent uzyska łącznie 90 punktów ECTS.

Gdzie będziesz mógł pracować po studiach?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji przygotowują do zarządzania procesami produkcyjnymi, organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych, a także do udziału w realizacji oraz wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych. Absolwent jest przygotowany do doradztwa technicznego i organizacyjnego zakresie inżynierii i organizacji produkcji rolniczej w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach związanych z inżynierią produkcji rolniczej, a także w jednostkach projektowych i doradczych z zakresu inżynierii produkcji oraz w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.