Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu bierze udział w debacie o nowoczesnym rolnictwie

Nasza Uczelnia angażuje się w dyskusję na temat perspektyw rozwoju nowoczesnego rolnictwa w Polsce. Rozwój ten oznacza szanse, ale też duże wyzwania dla uniwersytetów przyrodniczych.

Prodziekan Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego dr hab. inż. Katarzyna Pentoś, prof. uczelni wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat rolnictwa precyzyjnego w ramach kongresu "Polska Wieś XXI Europejskie Forum Innowacyjnych Rozwiązań dla Rolnictwa i Obszarów Wiejskich", który odbył się w dniach 19-20 kwietnia w Warszawie. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, uczelni wyższych oraz przedsiębiorców związanych z branżą rolniczą. W czasie panelu podkreślono, że polskie rolnictwo jest gotowe do wdrażania technologii rolnictwa precyzyjnego i cyfrowego. Kształcenie kadry oraz opracowywanie nowych technologii dla tego sektora gospodarki jest ważnym wyzwaniem, które stoi także przed naszym uniwersytetem.